Wypełnij, odpowiedz i dowiedz się o sobie więcej. Warto takie zadanie robić co jakiś czas. Świadomość swoich własnych stanów emocjonalnych jest na wagę złota. Przyjrzyj się sobie i swoim emocjom – są tego warte.
1. Czy zawsze mogłeś liczyć na emocjonalne wsparcie swoich rodziców i otoczenia?
2. Masz problem z długim snem i zaśnięciem?
3. Kiedy czujesz się najlepiej, o jakiej godzinie?
4. Jak często płaczesz?
5. Czy czas w twoim odczuciu mija zbyt szybko?
6. Jak często narzekasz?

W Polsce na depresję choruje 1, 5 miliona Polaków, a liczba ta z miesiąca na miesiąc wzrasta. Powyższe pytania są skonstruowane tak aby każdy mógł sprawdzić czy ma objawy depresji. Odpowiedz na pytania szczerze, a dowiesz się czy depresja jest twoim problemem.

Czemu warto odpowiedzieć na te pytania?

Depresję można sprawdzić na wiele sposobów. Jednak znajomość swoich własnych stanów emocjonalnych jest kluczowe do zdobycia pewności, że jest się zdrowym i nie jest się zagrożonym depresją. Depresja to tragedia nie tylko dla osoby nią dotkniętej ale również dla całej rodziny. Wpływa na całe najbliższe otoczenie i udziela się pozostałym członkom rodziny. Rodzice i otoczenie sąsiedzkie to podstawa, która kształtuje emocje człowieka. To jakie człowiek ma środowisko wpływa na jego motywację do działania i motywację do dalszego życia. Przykładem może być sytuacja gdzie środowisko przeklina, powoduje hałas i nie daje pracować w domu innym sąsiadom. Emocje są najważniejszą sprawą człowieka to one wpływają na jego osiągnięcia w życiu, jego dążenia, sukcesy, jego wizję rodziny, wizję bycia człowiekiem, wizję tego jak może wyglądać życie. Negatywne otoczenie wpływa na depresyjność człowieka i sprawia, że nie chce mu się żyć. Dlatego warto sprawdzić, czy twoje otoczenie już wywołało w tobie stany depresyjne. Destrukcja depresji udziela się każdemu człowiekowi, który styka się z negatywnym wpływem otoczenia.