Czasy gdy aby rozpocząć grę na giełdzie papierów wartościowych trzeba było być na niej osobiście lub też wydzwaniać non stop do swojego maklera (o ile mieliśmy telefon – bo na początku lat dziewięćdziesiątych telefon miało mniej niż trzydzieści procent gospodarstw domowych) minęły bezpowrotnie. W dzisiejszych czasach kupno oraz sprzedaż akcji na giełdzie jest banalna żeby nie powiedzieć wręcz dziecinnie prosta.

Aby rozpocząć handel akcjami obligacjami czy też innymi instrumentami finansowymi wystarczy tylko pójść do biura maklerskiego w celu otworzenia w nim rachunku. Rachunek taki jest w stu procentach obsługiwany przy pomocy internetu tak więc po takiej wizycie możemy kupować albo sprzedawać akcje nawet na przystanku autobusowym – oczywiście jeśli posiadamy telefon komórkowy z dostępem do internetu i wyposażymy go w bezpłatną aplikację przeznaczoną do handlu.

Jak więc widać obrót akcjami jest o wiele prostszy niż jeszcze kilkanaście lat temu jedyne co jest nam potrzebne to odpowiednia wiedza ekonomiczna gdyż musimy sobie zdać sprawę że na giełdzie obraca się prawdziwymi pieniędzmi i wszelkie nasze decyduje muszą być podejmowane w sposób przemyślany i odpowiedzialny. W końcu obrót akcjami to nie gra w Monopol.