Urządzenie pokoju dziecka to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Chcemy, żeby ten był ładny, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że w przypadku maluchów najbardziej liczy się funkcjonalność. Planując wyposażenie pokoiku dla naszej pociechy, powinniśmy wziąć pod uwagę jej wiek, płeć i zainteresowania. Co najbardziej sprawdzi się w przypadku pokoju dla chłopca?

Pokój dla chłopca. Podstawowe wyposażenie

Planowanie wystroju pokoju dla syna warto rozpocząć do elementów bazowych, czyli mebli. W twierdzy naszego malucha obowiązkowo musi znaleźć się wygodne łóżko (w przypadku kilkulatka może to być położony na ziemi materac), szafa, stolik lub biurko, przy którym maluch będzie mógł rysować. Warto przewidzieć również szafki na zabawki i różne dziecięce akcesoria – najlepiej z łatwym dostępem, żeby dziecko mogło samo po nie sięgać, bez proszenia o to rodziców. W przypadku malucha na środku pokoju powinien znaleźć się dywan – małe dzieci uwielbiają bawić się na podłodze.

Chłopięce gadżety do idealnego wnętrza

Co odróżnia chłopca od dziewczynki? Mali faceci są zwykle bardziej energiczni, niesforni, wszędzie ich pełno. Jeśli nie chcemy, żeby maluch wszedł nam na głowę, dajmy mu możliwość wykorzystania tej energii w jego własnym pokoju. Dobrą opcją może być drabinka do wspinania, przyczepiona do sufitu lina do wspinaczki czy mata do ćwiczeń albo kosz zawieszony na ścianie.

Jakie dekoracje do pokoju chłopca?

Niezwykle istotne są również detale. Zadbajmy o to, żeby w pokoju syna znalazły się jego ulubione motywy: piłka nożna, dinozaury czy ciała niebieskie. Wystarczy, że ulubione postacie czy elementy pojawią się na pościeli, dywanie czy zasłonach, a chłopiec będzie zachwycony.