Media coraz częściej reklamują urządzenia do terapii biorezonansowej. Można usłyszeć również inne terminy jak na przykład medycyna kwantowa. Jest kilka nowych dziedzin medycyny, które oparte są na całkowicie materialnych procesach zachodzących w ludzkim ciele. Niedawno naukowcy ustalili, że każdy organizm ma własną częstotliwość bardzo słabego promieniowania elektromagnetycznego, które pozwala komunikować się z tkankami i narządami. Na podstawie tego zjawiska opracowano urządzenia umożliwiające leczenie osoby zgodnie z jej indywidualnymi cechami. Nowa metoda została przetestowana w klinikach i centrach medycznych i okazała się skuteczna w leczeniu niektórych chorób.

Nowa definicja biorezonansu to droga do ludzkiego ciała

Do niedawna wielu ludzi uważało, że gdy boli serce trzeba zażyć środek na uspokojenie, a gdy pojawi się wysypka na ciele trzeba posmarować ją maścią, itd. Ludzie są przyzwyczajeni do tego podejścia przy różnych dolegliwościach, chociaż każdy od dawna wie, że należy leczyć człowieka, a nie chorobę. W końcu wątroba, nerki, układ nerwowy nie istnieją same, ale w połączeniu z innymi narządami.

Oczywiste jest, że indywidualne podejście do leczenia byłoby najbardziej skuteczne, ale w praktyce jest prawie niemożliwe do zrealizowania. Niemniej jednak wiele badań w medycynie miało na celu znalezienie takich metod leczenia, które mogłyby zaspokoić takie wymagania.

To poszukiwanie dotyczy niektórych podstawowych pojęć w nauce. Dane współczesnej fizyki i biologii molekularnej wykazały, że żywe systemy tworzą specjalny poziom strukturalnej organizacji materii.

Nowa definicja biorezonansu mówi, że jeśli chodzi o promieniowanie elektromagnetyczne ludzkiego ciała, zjawisko to idealnie pasuje do schematów tradycyjnej biofizyki. Żywe komórki emitują słabe fale elektromagnetyczne, ponieważ cząstki składowe mają ładunek elektryczny, a każda cząsteczka ma własne, bardzo słabe pole magnetyczne. Jeżeli chcesz się przekonać jak na Ciebie działa ta metoda zajrzyj do gabinetu BIOANNA w Łodzi.

Przemieszczanie się krwi i limfy przez naczynia jest ruchem naładowanych cząstek, które oddziałują ze sobą i ze ściankami naczyń, czyli przyciąganie i odpychanie. Wszystkie te złożone i wzajemnie powiązane procesy przyczyniają się do struktury elektromagnetycznej ciała.

Ludzie różnie reagują na promieniowanie elektromagnetyczne, każda osoba, a raczej jego ciało odpowiada na jedną szczególną, indywidualną częstotliwość i pojawia się uczucie ciepła. Zjawisko to było trudne do wyjaśnienia za pomocą już istniejących teorii pochłaniania fal elektromagnetycznych przez żywe komórki. Zasugerowano, że kiedy indywidualna częstotliwość elektromagnetyczna jest stosowana dla danej osoby, zjawiska rezonansu pojawiają się w jego ciele.