Według ostatnich badań co drugi Polak posiada bagaż dodatkowych kilogramów. Jak wiadomo jest to niekorzystne dla naszego zdrowia, a także wpływa negatywnie na samopoczucie. Nadwaga oraz otyłość prowadzi do wielu chorób i zaburzeń funkcjonowania organizmu. Są to m. in. problemy z ciśnieniem, poziomem złego cholesterolu czy łapaniem zadyszki przy wchodzeniu po schodach.

Jak możemy temu zaradzić ? Wystarczy silna wola, motywacja oraz odpowiedni trening wraz z suplementacją i dobrze zbilansowaną dietą. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki cel chcemy osiągnąć ? Możemy schudnąć, a następnie po jakimś czasie znowu powrócić do poprzedniego stanu czy też ćwiczyć dla zdrowia i ciągle być w formie i dobrej kondycji ?

Z pomocą przyjdzie nam siłownia, w której możemy zrzucić zbędne kilogramy oraz wytrenować całe ciało. Wybór sprzętu zazwyczaj jest dość duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek swojej przygody polecam treningi obwodowe zawierające zestawy ćwiczeń, w których na sesji treningowej wykonujemy ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe. Dodatkowym atutem jest fakt, iż na większości siłowni znajduje się trener, który pomoże nam w dobraniu odpowiedniej diety i suplementów ją uzupełniających. Nie musimy od razu stosować kreatyny. Pozwólmy, by nasz organizm zaadaptował się do nowych bodźców, oraz wysiłku fizycznego. Przy redukcji wagi pamiętajmy o obcięciu węglowodanów a podbiciu białka.

Podsumowując, trening czyni mistrza, ale wszystko z umiarem i bezpieczeństwem dla naszego zdrowia i ciała, a tym sposobem na pewno osiągniemy upragniony cel.