W zasadzie żadne wesele nie uda się bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Czy będzie grał DJ, czy też muzyczny zespół zależeć będzie od tego, co postanowią państwo młodzi, lecz w zasadzie praktycznie na każdym weselu jest obecna muzyka. O tym, czy lepszy będzie zespół czy DJ możemy dużo dyskutować, każdy wybór będzie mieć jakieś zalety i wady. Sporo osób będzie się kierować kosztami, w takim porównaniu najczęściej wygrywa będzie DJ.

Klasyczny cover band, który gra na ślubach złożony jest z paru muzyków, czasami ilość ich może sięgnąć sześciu. Tak więc weselny zespół na pewno jest kosztowniejszy od jednego DJa z grającym sprzętem. Następną cechą DJ-a będzie to, że ma on dużo obszerniejszy wybór piosenek. Praktycznie może uzgodnić z młodymi, w jakich rytmach chcą się bawić, i dopasować do tego grane utwory. Lecz oprawa muzyczna imprez to nie jedynie piosenki, lecz również nastrój który jest w czasie imprezy. A jeśli mówimy o tym znacznie lepsze będą muzyczne zespoły, jeżeli będą one mieć muzyków lubiących się bawić, to mogą rozbawić każdego gościa. I ta atmosfera sprawia właśnie, że mimo wyższych kosztów w dalszym ciągu sporo par młodych podejmuje decyzję o wynajęciu weselnego zespołu. Narzeczeni wiedzą doskonale, że odpowiedni zespół, który gra taneczne, skoczne piosenki zagwarantuje tyle zabawy, że weselnicy wspominać ją będą przez wiele lat.

Odpowiedni członkowie zespołu tak będą potrafić zorganizować imprezę, że praktycznie żaden z gości, nawet najbardziej wybredny, nie będzie się nudzić. I dopiero wtedy będzie można oznajmić, że rzeczywiście wesele było udane.