Stylowa pani raczej się nie obejdzie bez podobnie gustownej i eleganckiej biżuterii. Wszystkie kobiety uwielbiają biżuterię i sporo potrafią środków przeznaczyć, żeby mieć upragniony łańcuszek, bransoletkę czy kolczyki. Dobrze to widać w salonach sprzedających biżuterię, gdzie dużo kobiet spędza długie godziny i równie dużo powydawać.

Najpopularniejsza obecnie jest biżuteria srebrna. Co prawda złoto bez przerwy jest kupowane, lecz wysokie ceny tego kruszcu sprawiają, że nie wszyscy mogą je zakupić. Srebro także bardzo dobrze się nadaje na wyroby jubilerskie, spora ilość cenionych i znanych artystów często go używa, w wyniku czego w licznych salonach z biżuterią znaleźć można bardzo eleganckie bransoletki srebrne, kolczyki, wisiorki czy pierścionki. Projektanci biżuterii często lubią łączyć samo srebro z resztą materiałów jubilerskich, chętnie używany stał się koral, bursztyn, kamyki półszlachetne i szlachetne. W profesjonalnych rękach mogą powstać autentyczne dzieła sztuki, których założenia nie mogłaby się wstydzić najbardziej elegancka pani.

Sporą popularnością zaczyna się cieszyć biżuteria swarovski, która stanowi efekt połączenia metalu i przepięknych kamyczków, które pełnią funkcję ozdobną. Rodzajów kryształków swarovskiego dostępna jest tak duża liczba, że praktycznie każda kobieta bez najmniejszych problemów może znaleźć coś, co będzie pasować do jej stylu i gustu.