Każdy ludzi fantazjuje o uroczym, schludnym ogrodzie, z dużą ilością krzewów, drzewek i kwiatów. Rzecz jasna ogrody takie prezentują się uroczo, lecz trzeba w opiekowanie się takim ogrodem zainwestować niezwykle dużo wysiłku. Niezbędna staje się także specjalistyczna orientacja, ponieważ pewne kwiaty i krzewy są wrażliwe, i pielęgnacja ich wymaga właściwego podejścia. Duży ogród potrzebuje opieki od końca zimy do pierwszych mrozów.

Wiosenną porą powinno się wyrzucić resztę zeschniętych gałęzi i traw, użyźnić ziemię, przesadzić krzewy i kwiaty. Czas letni jest okresem troszczenia się o systematyczne wycinanie trawy i nawadnianie całości, żeby krzewy nie uschły. Jesienne miesiące są czasem, gdy powinno się przyszykować kwiaty, krzewy i rośliny na zimowe chłody. W ostatnich czasach niezwykle zyskująca na popularności do przykrywania krzewów przed zimą jest agrowłóknina.

Używana jest ona do przykrywania róż, winorośli, iglaków i wielu innych roślin, nie będących odpornymi na zimowe mrozy. Agrowłóknina nie przeciąża i nie doprowadza do uszkodzeń krzewów, a do tego w jakiejś części puszcza światło, powietrze i wilgoć. Z tego też powodu popularność jej w gronie ogrodników każdego roku jest coraz większa.