Nie ulega wątpliwości fakt, że w dzisiejszych czasach dobrze zlokalizowane biuro to połowa sukcesu całej działalności, zwłaszcza jeśli chodzi o sektor usług, gdzie lokalizacja biura z punktu widzenia strategicznego jest w zasadzie aspektem decydującym o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Jednak w sytuacji, w której sami nie posiadamy takiego zaplecza trzeba się posiłkować ofertami wynajmu, których na rynku wbrew pozorom jest bardzo wiele.

Wystarczy spojrzeć na ilość ofert zamieszczanych każdego dnia w serwisach ogłoszeniowych aby stwierdzić, że wynajem lokali stał się biznesem nie tylko dla tych którzy chcą wynająć, ale i przede wszystkim dla właścicieli danych pomieszczeń. Obie strony mają zatem interes w „dogadaniu się” odnośnie wybranego lokalu, a to jest podstawa do tego by cała operacja zakończyła się powodzeniem. Dla większych przedsiębiorców wynajem to często jedyne rozsądne rozwiązanie, dlatego nie należy się dziwić, że popyt na dobrze zlokalizowane pomieszczenia stale rośnie.

Widać to również w Internecie gdzie szukając np. ofert z poziomu wyszukiwarki internetowej wpisując przykładowe hasło biura na wynajem + wybrane miasto znajdziemy szereg adresów prowadzących do stron serwisów ogłoszeniowych, w których znajdują się propozycje wynajmu pomieszczeń w takiej właśnie lokalizacji.