Ozon jest najskuteczniejszym środkiem, jaki stosuje się do oczyszczania wody. To dzięki temu, że rozpuszczony w wodzie nadaje się do dezynfekowania – produktem, który pozostaje po jego rozpuszczeniu, jest tlen, a więc całkowicie bezpieczny gaz. Świadomość używania wody ozonowanej jest coraz szersza i korzysta z niej coraz więcej ludzi na całym świecie.

Po ozonowaniu wody można bez obaw używać jej w różnych celach (np. do picia), wiedząc, że jest ona higienicznie czysta pod każdym względem – usunięte zostały przykre zapachy, bakterie, grzyby i wszystkie zanieczyszczenia. Taka oczyszczona woda może być z kolei wykorzystywana do następnych celów: mycia mięsa i żywności, do mycia narzędzi, dekontaminacji mleka.

Do ozonowania wody stosuje się różne złożone urządzenia, a wszystkie one są dostępne w naszej ofercie. Będą to: dwusekcyjny generator ozonu Korona o wydajności 40g ozonu na godzinę, koncentratory tlenu do zasilania generatorów ozonu, 35-litrowe zbiorniki kontaktowe z dyfuzorami, które dokładnie rozpuszczają ozon, zawory, ciśnieniomierze, także odpowiednie orurowanie do podłączenia urządzenia do wody, pompa wody.

Mobilny system ozonowania wody Korona Water 40 to rozwiązanie służące w przemyśle, do oczyszczania wody pitnej i zanieczyszczonej. To urządzenie konstruowane przez naszą firmę. Jest ono przystosowane do szybkiego i prostego zainstalowania.

Ozonator Korona L-40 jest w stanie działać na 40 g ozonu w ciągu godziny, co oznacza, że jest bardzo wydajny. Jest to profesjonalne urządzenie, służące do przemysłowego oczyszczania wody (ale też powietrza). Zbiera bardzo pozytywne opinie od tych, którzy mieli okazję go użyć i przekonać się o jego działaniu.
Generator ozonu stworzony został specjalnie do ozonowania wody w basenach, zbiornikach, w których przechowują się żywe ryby, w akwariach i oczkach wodnych, czyli wszędzie tam, gdzie poruszają się istoty żywe. Może pracować w różnych warunkach: wewnątrz, na zewnątrz pomieszczenia, od -10 do +50 stopni i nawet w 100% wilgotności dzięki temu, że jest dostosowany do pracy w różnych warunkach atmosferycznych. Woda zanieczyszczona i przemysłowa to cel jego działania. Jest na tyle wydajny, że potrafi przesłać ozon w takie miejsca, które znajdują się daleko od urządzenia (do 250 metrów). Urządzenie skonstruowane przez naszą firmę posiada pompę do wodomierza i wszystkie konieczne kontrolery. Ozon jest w niej wytwarzany poprzez wyładowania koronowe, a zastosowana technologia jest w pełni nowoczesna – stosuje wysokie napięcie do 230 VAC. Waży 7 kg i ma 4-letnią gwarancję użytkowania, a jego wydajność to 10-20 g ozonu na godzinę.

 

Dowiedz się wiecej na temat systemów do ozonowania wody firmy Korona.