Małe mieszkania zazwyczaj kojarzą się nam ze studentami, którzy szukają jak najtańszej opcji mieszkania. I chociaż kawalerki studentom nie służą, wciąż są jednymi z najchętniej kupowanych mieszkań w Warszawie.

Tania, więc popularna

Właśnie na taniość sprawia, że zarówno kupno, jak i wynajęcie kawalerki jest niemal bezbolesne. Żeby ją kupić nie trzeba mieć dużej zdolności kredytowej, więc spokojnie można pogodzić pracę i spłacanie niedużych raz za kupno niedużego mieszkania. Dzięki temu kawalerki są dużo bardziej osiągalne niż zwykłe, przynajmniej dwupokojowe mieszkania. Kawalerki, które posiadają dodatkowo osobną kuchnię są idealne nawet dla dwóch osób – studentów lub pary. Łatwo można ją wynająć, więc kawalerki często są chętnie kupowane przez osoby chcące zarobić na nieruchomości – dzięki temu po spłaceniu kredytu można liczyć na stały dochód z wynajmu takiego mieszkania.

Styl życia

Kawalerki przez swoje małe koszty eksploatacyjne (mały czynsz, niewielkie zużycie wody, prądu i gazu przy jednej osobie i małym metrażu) są rozchwytywane szczególnie w centrum Warszawy, gdzie koszta kupna lub wynajmu mieszkań są wysokie. Mała kawalerka może więc spokojnie zmieścić się w naszym miesięcznym budżecie, a my mamy blisko „na miasto” i do pracy lub na uczelnię. Zwłaszcza że kawalerski są po prostu… modne. Wyznaczają pewien styl życia, robienia kariery i szukania swojego miejsca w wielkim mieście.

Nie tylko do mieszkania

Z resztą kawalerka wcale nie musi być koniecznie do mieszkania… niejednokrotnie te niewielkie mieszkanka użytkowane są jako biura lub miejsce działalności usługowej, ponieważ koszt jej wynajmu w porównaniu z podobnym metrażowo lokalem typowo usługowym/biurowym jest o wiele niższy.

Zero ograniczeń = dużo możliwości

Wbrew pozorom kawalerki dają ich mieszkańcom bardzo dużo możliwości – mieszkanie samemu sprawia, że nikomu się nie przeszkadza i nikt nie przeszkadza nam. Możemy zagospodarować całą przestrzeń wedle naszego uznania i tak, jak uważamy to za odpowiednie. To nasze miejsce. Znamienne jest również to, że kawalerki wcale nie muszą być… małe. Niektóre z nich metrażem sięgają nawet 40 metrów kwadratowych, a to już przestrzeń, na której mogłyby się zmieścić i dwa pokoje. Oczywiście im więcej metrów, tym większa kwota zakupu.

Niewielkie wady

Największymi wadami kawalerki, z punktu widzenia osoby, która posiada dużo rzeczy, jest jej metraż. Na tak małej powierzchni bardzo ciężko jest umieścić wszystkie posiadane przez nas przedmioty, więc jeżeli kawalerka posiada również przypisaną piwnicę – jest to ogromny plus. Małą przestrzeń można również zagospodarować, na przykład ukrywając schowki pod łóżkiem.

Niemniej kawalerka nie jest rozwiązaniem na zawsze. To świetne miejsce do rozpoczęcia swojego mieszkania w wielkim mieście, jednak, jeżeli planujemy założenie rodziny w perspektywie kolejnych lat, musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie kupienie większego mieszkania lub wybudowanie domu. To jednak nic straconego! Kawalerkę możemy łatwo wynająć i czerpać z jej posiadania wymierne korzyści.

Sprawdź ofertę mieszkań developer za Warszawy: Lazurowa168